Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Anasayfa Duyurular
Basın Açıklamaları
Bizden Haberler
İşbirliklerimiz
Takvim
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
ENV.net projemizin kapanış konferansı Makedonya’da yapıldı
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

ENV.net projemizin kapanış konferansı Makedonya’da yapıldı

Batı Balkanlar ve Türkiye'de ENV.net: AB entegrasyonu için çevre reformlarına vatandaş katılımı projemizin kapanış konferansı Makedonya’nın Struga kentinde 20-22 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşti. Teması “Medya ve Çevre Konuları” olan konferansa Batı Balkanlar ve Türkiye’den basın mensupları, sivil toplum örgütü çalışanları ve gönüllüleri, akademisyenler olmak üzere farklı sektörlerden 70’in üzerinde kişi katıldı. 7 ortaklı projenin çıktılarının gözden geçirildiği ve katılımcılara açıklandığı konferansta ENV.net ağının geleceği de görüşüldü.

TEMA Vakfı’nın organize ettiği “Medya ve Çevre: Gelecekte Bizi Neler Bekliyor?” konulu panelde Açık Radyo Kurucusu Dr. Ömer Madra bir konuşma yaptı. Madra, çevre ihtilafları ile ilgili çalışan medya mensuplarının tecrübelerinden ve yüzleştikleri küresel ve uluslararası boyuttaki tehlikelerden söz etti. Geleceğe umutla bakılabilmesi için medya, sivil toplum ve halkın beraber çalışması gerektiğini anlattı.

İki gün süren konferansta medyada çevre sorunlarının yer alması, basın mensuplarının ekolojik olaylara olan ilgisinin arttırılması ve bu bağlamda STK’ların yapabilecekleri görüşüldü. Ayrıca medya, STK ve yerel halk arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için çeşitli öneriler paylaşıldı. Konferansın sonunda katılımcılar ve proje ortağı olan yedi kurumun temsilcileri Batı Balkanlar ve Türkiye’de kurulan bu ağın devam ettirilmesi için taahhütte bulundu ve ortak bir bildirge imzaladı.

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93