Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Anasayfa Duyurular
Basın Açıklamaları
Bizden Haberler
İşbirliklerimiz
Takvim
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Gözümüz Marekeş'teki İklim Zirvesinde
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Gözümüz Marekeş'teki İklim Zirvesi'nde

Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Sözleşmesi'nin 22 Taraflar Toplantısı (COP 22) bu yıl 7-18 Kasım tarihleri arasında Fas’ın tarihi Marakeş kentinde yapılıyor. Bu seneki COP aynı zamanda 4 Kasım 2016’da uluslararası resmi olarak yürürlüğe giren Paris Anlaşması’nın da ilk taraflar toplantısı. Türkiye, Marakeş’teki zirvenin odağı olan anlaşmayı imzalamasına rağmen halen resmi olarak onaylamadı. Japonya’nın 8 Kasım’da, Avustralya’nın da 9 Kasım’da resmen onaylamaları sonucu G20 ülkeleri arasında anlaşmayı henüz onaylamamış olan sadece İtalya, İngiltere, Rusya ve Türkiye kaldı.

Marekeş'teki İklim Zirvesi'ne Türkiye'deki STK'lardan ve iklim hareketi içinden bir grup katılıyor. TEMA Vakfı'nı temsilen iki arkadaşımız da şu anda Marakeş’te. Zirveyi yakından takip ederek, güncel haberleri bizimle paylaşıyorlar.

COP 21 sırasında olduğu gibi, bu sene de sivil toplum çalışanları, iklim aktivistlerinden ve akademisyenlerden oluşan bir grup İklim Postası adlı bir yayın hazırlıyor, bu sayede zirveden güncel bilgileri ve haberleri aktarıyor. İklim Postası’nın güncel sayılarına buradan ulaşabilir, zirvedeki anlık gelişmeleri de İklim Postası ve İklim Ağı twitter hesaplarından takip edebilirsiniz. 

İklim Postası 0. sayı

İklim Postası 1. sayı

İklim Postası 2. sayı

İklim Postası 3. sayı

İklim Postası 4. sayı

İklim Postası 5. sayı

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93