Lütfen Anasayfa için Tıklayınız >>>
ANASAYFA SSS ÇEVRE KÜTÜPHANESİ BASIN ODASI BASIN ODASI KVKK İLETİŞİM Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen Sayfası için Tıklayınız >>> ENGLISH
Çevre Kütüphanesi
Bilgi Belge Merkezi
Çevre Rehberi
Lütfen TEMA Twitter Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Facebook Sayfası için Tıklayınız >>> Lütfen TEMA Youtube Sayfası için Tıklayınız >>>
Bilgi Belge Merkezi
Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 
Bilginin vazgeçilmez olduğu günümüzde TEMA Vakfı 1996 yılında Bilgi Belge Merkezini kurmuştur. Merkez, Kütüphane ve Arşivden oluşmaktadır. Vakıf içinde ve vakıf dışında üretilen “çevre” konusunda oluşan her türlü malzemenin, düzenlenmesi, saklanması, korunması, bunlardan yararlanmak isteyenlere sunulması ve toplumumuzda çevre bilincinin yaygınlaşması yönünde çaba harcanmasını amaçlamıştır.

Bu amaçla çevre konulu yayınlardan oluşan bir kütüphanesi, Vakfın bu zamana kadar ürettiği malzemelerin toplandığı bir arşivi bulunmaktadır. Ayrıca 10 yıldır TEMA Vakfı ve çevre konusunda çıkan tüm haberlerin takibi, duyurusu ve günlük arşivlemesi de yapılmıştır. Günümüzde geçmişe yönelik çevresel haberlerin tutulduğu bu digital bir arşivi, çevrenin medya yansımaları için araştırmacıların yararlanabileceği bir kaynak olmuştur.

TEMA Vakfının zengin bir çevre kütüphanesi mevcuttur. Yaklaşık 5000 yakın kitabı ve güncel çevre konulu süreli yayınları ile Kurumiçi ve kurumdışı araştırmacılara bilgi desteği sağlamıştır. Kitaplarımızda özellikle Erozyon ve Orman konuları ağırlıktadır. BBM Türkiye genelinde günlük medya haberlerini, kitap ve güncel süreli yayınları ve belgeselleri takip ederek Türkiye’de sayılı çevre kütüphanelerinden birisidir. Kütüphane’de YORDAM kütüphane programı tercih edilmiştir.

 

Lütfen Uluslarası İşbirlikleri için Tıklayınız >>>

Halaskargazi Mah.Halaskargazi Cad.No:22 Kat:5-6-7 
34371 Şişli | İstanbul

Tel: 0 (212) 291 90 90 | Fax: 0 (212) 284 95 93